Legutóbbi hozzászólások

  1. Lehet-e többet tudni erről a határkőről? Vajon minek a határát jelölte? Azért kérdezem, mert láttam a bejegyzésben, hogy Botlik József…

  2. Kedves Krisztina, véletlenül jutottam hozzá írásodhoz, amely minden átgondolt szavával, mondatával, mondani akaratával egyetértek. Leírhatnám mindezt, Bélával kapcsolatban, de minek…

Álomkutatás, Ázsia és stratégia

2018.02.23. péntek, 15:45

2 103 megtekintés

Temesi Ferenc szerint minden álom megtalálja az álmodóját. Az Urániát pedig megtalálta a széles érdeklődő közönség.


Aczél Petra professzor öt pontban ajánlotta Balázs Géza Álmok nyelve című munkáját: az antropológiai nyelvészet, a szemiotika és kommunikációkutatás teljesen új területe; más tudományok figyelembevétele; gondolatalakzatok fölfedezése, a mögötte rejlő stratégiai cél, és… mert rövid. Prokopp Mária professzor az álomkötetbe készült színes álmok ihlette derűs, eleven festményeket és alkotójukat, Moritz Líviát méltatta. Kiss Róbert Richárd a Körbejárt Föld című kulturális utazásokat 450 fényképpel és élvezetes, elgondolkodtató kötetet mutatta be: hozzátéve, az első ázsiai útra ő készítette fel a szerzőt. A könyvbemutatóra 70-nél többen érkeztek, írók, tudósok, újságírók, szerkesztők, egy színházigazgató, nagy számban a Manyszi és a kutatócsoport, a Magyar Nyelv és Kultúra Nemzetközi Társaságának tagjai, barátok, és az álmok vagy éppen Ázsia iránt érdeklődők. Mivel az összes könyv elfogyott, legalább 40 dedikáció került aznap a könyvritkaságokba. Balázs Géza a koccintás és dedikálás előtt elmondta, hogy mikor és hol ébredt rá az álmok jelentőségére és nyelvészeti kutathatóságára, valamint megrajzolta mély Ázsia-élményét, egyúttal stratégiai célját: önsajnálattól, bénító pesszimizmustól mentes, ám önértelmezésre és boldogulásra kész Magyarországot. Ehhez jól szolgál az álmok figyelése és az Ázsia-élmény.

alt

alt

alt

alt

További képek elérhetők innen

(Manyszi, MNYKNT, képek: Nagy Zoltán)

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

A Nyelvünk és Kultúránk elektronikus változatát – E-Nyék – a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 2013. október 31-én bejegyezte.
Címünk: H-1072 Budapest, Rákóczi út 38. I/2.
E-mail: anyanyelvi@mnyknt.hu