Kassai Katalin kérdezi Balázs Gézát a Nyugati pályaudvaron

180 éves az első magyar vasútvonal, a Budapest–Vác közötti. Építése már ennek sem volt problémamentes. Balázs Géza elmondja gondolatait arról, hogy 1846-ban miért ez lett az első vasútvonal, hogy miért a Duna bal partján vezették a vonalát (holott a bal parton több folyót kellett áthidalni), s hogy a vasút miért jelent fordulatot a kommunikációban.

Az M5 História adása megnézhető itt: https://youtu.be/ioImd-HgOJc

Nem hittem volna, hogy már 180 éves a vasút, köszönöm az élményszerű magyarázatot, különösen azt, hogy miért is a váci az első vonal. Még hallgatnám tovább…